Jak usunąć zainstalowane złośliwe rozszerzenia w Chrome

Jeśli z powodu jakiejkolwiek nieostrożności zainstalowałeś jakieś rozszerzenie lub złośliwe oprogramowanie w przeglądarce, nie martw się, ponieważ istnieje kilka metod, dzięki którym możesz się go pozbyć. Pod tymi liniami pokażemy Ci najbardziej skuteczne .

Korzystanie z przeglądarki Google Chrome

Google Chrome ma wbudowane narzędzie do czyszczenia zaprojektowane do wykrywania i usuwania wszelkich złośliwych rozszerzeń lub oprogramowania, które zostało włączone do przeglądarki. Aby uzyskać do niego dostęp, wystarczy wpisać „chrome: // settings / cleanup” na pasku przeglądarki i naciśnij klawisz Enter.

Po tym przejdziesz do nowej strony, na której Chrome poinformuje Cię o swojej usłudze, aby znaleźć i usunąć szkodliwe elementy z przeglądarki. Aby rozpocząć analizę, naciśnij niebieski przycisk Przycisk „Szukaj” i poczekaj, aż Chrome przeanalizuje po kolei wszystkie rozszerzenia, które zainstalowałeś w przeglądarce. Ponadto program wykona również podstawową analizę systemu operacyjnego dla malware.

Po zakończeniu analizy pojawi się komunikat informujący o wynikach. Jeśli Chrome znalazł podejrzane lub szkodliwe elementy, oprócz opcji ich usunięcia wyświetli listę z nimi wszystkimi. Aby to zrobić, po prostu naciśnij niebieski Przycisk “Usuń”. Po tym przeglądarka będzie całkowicie czysta i zażąda ponownego uruchomienia i powrotu do domyślnych wartości.

Korzystanie z oprogramowania antywirusowego

Naprawdę skuteczną metodą pozbycia się złośliwego rozszerzenia Chrome i wyczyszczenia komputera jest wykonanie skanowania oprogramowanie antywirusowe. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, zalecamy pobranie Avast Free Antivirus. Ten działa naprawdę dobrze i jest w stanie wykryć każdy złośliwy kod pochodzący z przeglądarki, komputera, a nawet e-maili. I jego wolny!

Jeśli Avast Cię nie przekonuje lub szukasz znacznie lżejszej alternatywy do zainstalowania na komputerze, zalecamy zapoznanie się z Bitdefender Antivirus Free edycja. Ten jest nie tylko skuteczny, ale nie ma prawie żadnego wpływu na wydajność twojego komputera.

Korzystanie z programu do usuwania złośliwego oprogramowania

Jeśli masz już zainstalowany program antywirusowy i nie jest on w stanie wykryć złośliwych rozszerzeń przeglądarki Google Chrome, zalecamy zainstalowanie oprogramowania opracowanego specjalnie do tego celu malware. Są one bardzo skuteczne w wykrywaniu i eliminowaniu dowolnych plików infekcja z przeglądarki or JavaScript luki w zabezpieczeniach.

Spośród bezpłatnych opcji, które najbardziej nam się podobają, zalecamy instalację Malwarebytes Anti-Malware. Jest to całkowicie bezpłatne i chociaż nie zapewnia ochrony w czasie rzeczywistym, doskonale nadaje się do wyeliminowania wszelkich infekcji, które są już na komputerze.

Jeśli Malwarebytes cię nie przekonuje, możesz również wybrać opcję Wyszukiwanie Spybot & Zniszczyć. Jest to bardzo wydajne, całkowicie bezpłatne i umożliwia wykrycie zarówno złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego, jak i większości złośliwych programów infekujących przeglądarkę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże wam obojgu unikaj instalowania złośliwych rozszerzeń w Google Chrome, a także do wyeliminuj wszelkie złośliwe oprogramowanie które mogły zostać wprowadzone w Twojej przeglądarce. Jakie jest Twoje ulubione rozszerzenie do Chrome? Podziel się tym z nami w sekcji komentarzy!